Skočiť na hlavný obsah

5. Aké iné vitamíny posilnia imunitu v zime?

Imunitný systém je komplexná záležitosť. Najúspešnejší protokol včasnej liečby covidu I-MASK, vypracovaný svetovými top expertami, odporúča užívanie vitamínov a minerálov. Celý protokol je rozdelený pre tzv. profylaxiu, teda preventívne užívanie a užívanie vitamínov a minerálov pri prvých príznakoch alebo potvrdenom pozitívnom teste. Aj tieto uvedené výživové doplnky sú dôležité popri vitamíne D3 pre správne fungovanie imunitného systému, ktorý dokáže zdolať aj koronavírus, ak má potrebné "zbrane". V tom spočíva aj samouzdravovacia schopnosť ľudského organizmu.

Pre úplnosť len dopĺňame, že najvhodnejšia forma vitamínu C je kyselina askorbová (kyslá) alebo askorban sodný (slaný). Niektorí ľudia majú možnosť aj preventívneho podania vitamínu C vnútrožilovo. Vitamín C pri orálnom podaní sa vstrebáva naraz v dávke 500mg, preto ho pri ochorení treba konzumovať častejšie, aj každé dve hodiny, nakoľko uľavuje bolestiam predovšetkým hlavy. Predávkovania sa telo zbaví močom, niekedy môže spôsobiť hnačku a potom treba väčšie odstupy v podávaní ideálne 0,5g vitamínu C či už v práškovej alebo tabletovej forme. Najaktívnejšia forma, ktorá sa výborne vstrebáva, je drahší lipozomálny vitamín C.

Zinok sa odporúča užívať so zeleným čajom a treba sa vyhnuť slaboabsorbovateľnej forme oxidu zinočnatého. Vhodnejšie sú iné formy ako citrát, glykonát, bisglycinát, pikolinát a pod. Zinok má všetranný prospech pre imunitu, pre zdravie zažívacieho traktu, zubov, pokožky i vlasov. Je dôležitý v boji proti respiračným ochoreniam.

Túto kovid sezónu je už aj ľahšie zohnateľný kvercetín aj za prijateľnú cenu. V každom prípade jeho najlepším zdrojom je fialová cibuľa a žltá paprika, ktoré treba konzumovať vo väčšom množstve ako aj ďalšiu zeleninu aj pre ďalšie mikronutrienty.

Melatonín je účinný hormón pre dobrý spánok, ktorý je kľúčový v liečbe a v zotavení. Existujú aj samostatné štúdie užívania melatonínu, ktoré preukázali vyše 60% zlepšenie stavu len vďaka tomuto výživovému doplnku. Jeho dávkovanie treba prispôsobiť jednotlivcovi. Pred spánkom a počas neho sa treba vyhnúť bielemu a modrému svetlu.

Liek ivermektín je registrovaný na Slovensku a vydáva sa na lekársky predpis.

imask protokol

včasná liečba