Skočiť na hlavný obsah

Mýtus 3

Som zaočkovaný proti covidu, načo mi ešte vitamín D3?

Aj očkovaní aj neočkovaní môžu ochorieť na covid-19. Účinnosť vakcín proti ochoreniu v realite je podstatne nižšia, ako sľubovali farmafirmy, ktoré v klinických štúdiách prišli k záveru o 96% účinnosti. Výrobcovia týchto vakcín uvádzajú, že účinnosť sa znižuje v prípade oslabeného imunitného systému.

Takže pre účinnosť vakcíny je potrebné mať dostatok aj tohto vitamínu. A nielen tohto. Napr. existuje štúdia očkovaných proti chrípke, ktorá ukázala, že účinnosť bola vyššia u ľudí, ktorí sa dobre vyspali pred očkovaní oproti tým, ktorí mali plytký alebo krátky spánok.

Potom je tu ešte efekt očkovania na imunitu. mRNA koktail spúšťa výrobu spike proteínov v tele, ktoré majú toxický charakter. Telo ich má rozoznať a zaktivizovať ich zneškodnenie. Kým nastúpi imunitná reakcia je individuálne, no jedno je takmer isté, pri takomto precvičení imunitného systému telo potrebuje zúžiťkovať vitamín D3.

Ak ho má človek nedostatok, tak môže prísť aj o to minimum a potom je náchylnejší iným vírusom a ochoreniam, hoci imunitná odpoveď zaučinkuje na covid a vytvoria sa protilátky.

Tieto súvislosti dobre vysvetľuje napr. britský lekár Dr. David Grimes. O dostatočnej hladine vitamínu D3 si prečítajte článok Koľko je účinná dávka vitamínu D3?

molekula D3